<< önceki  
 

AÇIK ALAN TEKNOLOJİSİ YÖNTEMİNE NEDEN İHTİYAÇ VAR?

 

Eğer bir sivil toplum kuruluşu yöneticisi iseniz, toplumsal sorumlulukların elbirliği ile   üstlenilebileceğine inanıyorsanız,

Eğer işverenseniz,  çalışanların potansiyellerini doğru şekilde kullanmayı önemsiyorsanız,

Eğer herhangi bir kurumda yönetici iseniz ortaklaşa alınan kararların başarı getireceğine inanıyorsanız

Eğer belediye başkanı iseniz, uygulama ve hizmetlerinizde bölgenizde yaşayanların düşüncelerini merak ediyorsanız,

Açık Alan Teknolojisi’ne ihtiyacınız var.

Ortak karar alınması gerektiğinde,  tüm grupların, ailelerin, siyasal partilerin, kamu kurumlarının, şirketlerin Açık Alan Teknolojisi’ne ihtiyacı var.

Bugün dünyada bir karar alma yöntemi olmanın yanında, bir yaşam felsefesini de temsil eden  bir yöntem Açık Alan Teknolojisi. Yöntem, karara etki etmesi istenilen herkese eşit katılım fırsatı veriyor. Hiyerarşik ortamları bir kenara kaldırıp, bireyleri öne çıkaran bir toplantı yapma metodu.

Bu yöntemle bilgi paylaşımında, ortak karar almada kahve molası tadında, Toplantı olmayan Toplantılar! Konferans olmayan Konferanslar! düzenleniyor.

Siz de toplantılardan Verimli ve Etkili sonuç almak istiyorsanız Gündemi ve Sunumları bir kenara bırakın  bir sonraki toplantınızı toplantı olmayacak şekilde açık alan teknolojisi ile yapın.

Türkiye’de Açık Alan Teknolojisi uygulayıcısı ve savunucusu Funda Oral, 2003 senesinden beri bu konuda çalışıyor. Bireysel yaratıcılık ve verimli işbirliği konusunda potansiyellerinin ortaya çıkmasına kafayı takıp, uzun seneler alternatif yaklaşım ve yöntemleri değerlendiren Funda Oral  aradığı yöntemin Açık Alan Teknolojisi olduğuna ikna oldu.

2003ten bu yana yurt dışında ve Türkiye’de farklı gruplar ve kurumlarda yöntemi uygulama  fırsatı bulan Oral, yöntemin benimsendiğini ve verimliliğinin her seferinde kanıtlandığını söylüyor.   

 
<< önceki
anasayfa | makale & yazı | basında aat | galeri | ilgili linkler | iletişim
copyright © Açık Alan Teknolojisi 2009 Tüm hakları saklıdır. Tasarım Statu CW